Lot 56
Vendue Next Door | 5 april 2021
Willem Hendrik Schmidt (1809-1849)

De bewondering

gesigneerd in initialen WHS (rechtsonder)

olieverf op paneel, 20,5x16 cm (met lijst: 33x29 cm)

Conditie: craquelé, verder goed

Dit werk is een voorstudie van Schmidts schilderij 'Bewondering' (olieverf op paneel, 72x60 cm). Op dit historie genreschilderij zien we een vrouw en man op de troon met de Orde van het Gulden Vlies, aan de voeten een hond, op de achtergrond een dienstmeid. Het genoemde paneel van 72x60 cm staat afgebeeld in: F.M. Huebner, De Romantische schilderkunst in de Nederlanden (1780-1840), Den Haag (Oceanus) 1944, p .79. Het schilderij nu in veiling is in opzet vrijwel hetzelfde, en in losse toets geschilderd.

€ 0,00
€ 0,00
€ 220,00

Hamerprijs: € 220